Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
24
Beast

Beast

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor

Doctor

2021
×
Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Belle

Belle

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
10
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
09
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
02
Avvai Shanmugi

Avvai Shanmugi

1996
×
Edit this entry  
01
Chandramukhi

Chandramukhi

2005
×
Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
07
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
Edit this entry  
06
Airplane!

Airplane!

1980
×
½
Edit this entry  
13
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Annamalai

Annamalai

1992
×
Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kannum Kannum Kollaiyadithaal

Kannum Kannum Kollaiyadithaal

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
29
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
½
Edit this entry  
28
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
Edit this entry  
25
Johnny English

Johnny English

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★½
Edit this entry  
12
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Edit this entry  
09
Stardust

Stardust

2007
×
Read the review Edit this entry  
07
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★½
Edit this entry  
18
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Sadma

Sadma

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Edit this entry