Sort by

jeff has logged 22 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry