• Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Jackass Forever

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

  • Scenes from a Marriage

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★

  • France

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

  • Prisoners of the Ghostland

  • Together Together

    ★★★

  • Prime Time

    ★★★

  • Passing

    ★★

  • I Was a Simple Man

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • John and the Hole

    ★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • It's a Sin

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Education

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Small Axe

  • Mank

  • The Undoing