Kori has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
21 Chump Street

21 Chump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the 13th Floor

Murder on the 13th Floor

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wednesday

Wednesday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coyote Lake

Coyote Lake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Turbo: A Power Rangers Movie

Turbo: A Power Rangers Movie

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
People Like Us

People Like Us

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hostile

Hostile

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Instructions Not Included

Instructions Not Included

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen Stars

Frozen Stars

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vamps

Vamps

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lake House

The Lake House

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Splash

Splash

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
½
Read the review Edit this entry