Sort by
  • Wicked Part 1

  • Red, White & Royal Blue

    ★½

  • Barbie

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Just Love and a Thousand Songs

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Disenchanted

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Pinocchio

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • The Artifice Girl

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Lost Girls

    ★★

  • Abandoned

    ★★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Pistol

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Stories of West Side Story

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Sex Appeal

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Dear Evan Hansen

    ★★