Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snow Falls

Snow Falls

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cassandro

Cassandro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
You Again

You Again

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fun Home

Fun Home

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry