Sort by

mar has logged 104 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fun Home

Fun Home

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends Like That

Friends Like That

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Abandoned

Abandoned

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Emperor's Club

The Emperor's Club

2002
×
½
Edit this entry  
31
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kármán Line

The Kármán Line

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Stories of West Side Story

The Stories of West Side Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Pistol

Pistol

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry