Letterboxd — Your life in film

Forgotten username or password?

×
mar

mar

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for mar
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • mar’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • The Holiday

    The Holiday 2006

    ★★★½ Rewatched 27 Nov 2023

    Straight love is beautiful ❤️

  • Bottoms

    Bottoms 2023

    ★★★★★ Rewatched 27 Nov 2023

    Already a classic

  • Once Upon a Studio

    Once Upon a Studio 2023

    ★★★★★ Watched 22 Nov 2023

    KUZCOOOO 😭😭😭😭😭🫶🫶

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes 2023

    ★★★½ Watched 22 Nov 2023

    It’s like if the hunger games and the hunger games had a baby

  • Snow Falls

    Snow Falls 2023

    ★½ Watched 22 Nov 2023

    ???? 😭 girl wh-

  • Hamilton

    Hamilton 2020

    ★★★★½ Rewatched 21 Nov 2023

    WELL YES!

  • Minutemen

    Minutemen 2008

    ★★★★ Rewatched 07 Nov 2023

    ZEKE AND CHARLIE BFFS <333

  • Meet the Robinsons

    Meet the Robinsons 2007

    ★★★½ Watched 06 Nov 2023

    Wait oh my god I need to know what happened to Goob? Is he okay? TELL ME NOW!!

  • The Hunger Games: Catching Fire

    The Hunger Games: Catching Fire 2013

    ★★★★ Rewatched 04 Nov 2023

    Peeta is so kind…

  • No Hard Feelings

    No Hard Feelings 2023

    ★★★½ Rewatched 03 Nov 2023

    Andrew Barth Feldman EGOT

  • The Hunger Games

    The Hunger Games 2012

    ★★★★ Rewatched 03 Nov 2023 1

    This is classic American literature and it should be taught in schools and I don’t care what anybody says

  • Five Nights at Freddy's

    Five Nights at Freddy's 2023

    ★½ Watched 29 Oct 2023

    It’s giving movie

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 72

Review Tags

9
  • watched with peter:)
  • john gallagher jr i love you
  • jesse eisenberg supremacy
  • will poulter you will always be famous <3
  • extremely mar coded
  • new comfort film unlocked
  • watched the musical
  • mary elizabeth winstead stop being so hot
  • watched at my dad's
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
X
Threads
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster