• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Wolfwalkers

  • Mulan

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Aswang

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Creed II

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Incredibles 2

  • Burning

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Cold War

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Minding the Gap

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Leave No Trace

  • Mandy

  • Three Identical Strangers

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blue Planet II

  • Coco

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri