• Still Walking

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • A Rustling of Leaves: Inside the Philippine Revolution

    ★★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • Close-Up

    ★★★★★

  • Mother

    ★★★★

  • A Brighter Summer Day

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Cats

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★