• In The Heights

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Seberg

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • Flower

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Nasty Baby

    ★★★

  • Frank

    ★★★★

  • Gloria

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Shame

    ★★★★

  • Beginners

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • Pineapple Express

    ★★★★★

  • Camp Rock

    ★★★★

  • Death Proof

    ★★★

  • Dreamgirls

    ★★★★★

  • Aquamarine

    ★★★★★

  • Madea's Family Reunion

    ★★★★

  • Chicken Little

    ★★★

  • White Chicks

    ★★★

  • The Haunted Mansion

    ★★★★★

  • Halloweentown II: Kalabar's Revenge

    ★★★½

  • Ghost World

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Halloweentown

    ★★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★½

  • The Fifth Element

    ★★★

  • Set It Off

    ★★★★

  • The Match Factory Girl

    ★★★

  • Purple Rain

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Seven Beauties

    ★★★★

  • Funeral Parade of Roses

    ★★★★★

  • Planet of the Apes

    ★★★

  • Valley of the Dolls

    ★★★★

  • The Earth As Seen from the Moon

    ★★★★

  • The Witches

    ★★★

  • Doctor Zhivago

    ★★★★★

  • Scorpio Rising

    ★★★★★

  • Jules and Jim

    ★★

  • Storm Center

    ★★★