• Superbad

    ★★★½

  • The Hoff Twins

    ★★★½

  • Le Bonheur

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Meshes of the Afternoon

    ★★★★

  • La Haine

    ★★★★

  • Playing with Sharks

    ★★★★★

  • Grey Gardens

    ★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Fire in My Belly

    ★★★★

  • Adam's Rib

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Mahogany

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Boricua's Bond

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★★