abi ✨ has logged 36 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babe

Babe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington 3

Paddington 3

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Weekend

Weekend

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paulie

Paulie

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jammin' in Jamaica

Jammin' in Jamaica

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry