abi ✨ has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Welcome to Sodom

Welcome to Sodom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let There Be Light

Let There Be Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
EXIT

EXIT

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Sesang

Sesang

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fury

Fury

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dude in Me

The Dude in Me

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blackwood

Blackwood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Big Toast

Big Toast

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry