abi ✨ has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wake Up: Stories From the Frontlines of Suicide Prevention

Wake Up: Stories From the Frontlines of Suicide Prevention

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Van

The Van

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Edit this entry  
05
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virtues

The Virtues

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry