Sort by
  • The Billion Dollar Code

    ★★½

  • Kevin Kühnert und die SPD

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★½

  • Ku'damm 63

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Silver Skates

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Break the Silence: The Movie

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Becoming

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Merkel: Anatomy of a Crisis

    ★★★

  • Unterleuten: The Torn Village

    ★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★½

  • Minyan

    ★★★½

  • Nightlife

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

  • Disclosure

    ★★★★

  • Saudi Runaway

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Last Christmas

  • Dancing with the Birds

    ★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★½

  • Good Omens

    ★★★

  • Children of Utopia

    ★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Tolkien

  • Gentleman Jack

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • System Crasher

    ★★★½

  • The Day After I'm Gone

    ★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • The Olsen Gang: Forever!

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Skin

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

  • Hamburger Gitter

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Harry & Meghan: A Royal Romance

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • All Creatures Welcome

    ★★

  • Ku’damm 59

  • Tempted

    ★★★½

  • Er sie ich

    ★★★½

  • 7 Days in Entebbe

  • Love, Simon

    ★★★

  • The Simone Biles Story: Courage to Soar

    ★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • RBG

    ★★★★

  • The Cleaners

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Let the child be the guide

    ★★★★

  • High Society

  • Darkest Hour

  • The Story of Diana

  • Hanni & Nanni 4

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales