RSS feed for Sam
  • Jim Gaffigan: The Pale Tourist

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Modern Farewell

  • Hillary

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Love in Store

    ½

  • The Thing About Harry

  • A Valentine's Match

  • Amazing Winter Romance

    ★½

  • Love in Winterland

    ★★

  • Christmas On My Mind

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • Spies in Disguise

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • A Godwink Christmas: Meant For Love

  • Write Before Christmas

    ★★

  • Picture a Perfect Christmas

    ★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Christmas Scavenger Hunt

  • Christmas with a Prince: Becoming Royal

  • Klaus

  • Merry & Bright

    ★½

  • A Christmas Movie Christmas

    ★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Mistletoe & Menorahs

  • Forever in My Heart

    ★½

  • Hustlers

  • Chiara Ferragni: Unposted

    ★★★

  • A Taste of Summer

  • Art of Falling in Love

    ★½

  • Rome in Love

    ★★

  • The Lion King

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★

  • Sister of the Bride

    ★★

  • Anima

    ★★★½

  • Straight Up

  • The Last Bridesmaid

    ★★

  • Rachel

  • My Boyfriend's Back: Wedding March 5

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Wedding at Graceland

    ★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • From Friend to Fiancé

    ★★

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Sailing Into Love

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Paris, Wine & Romance

    ★★

  • Plus One

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★

  • Conspiracy Chronicles: 9/11, Aliens and the Illuminati

    ★½

  • Bottled with Love

    ★★

  • The Perfect Date

  • The Spy Who Fell to Earth

    ★★★★

  • A Brush with Love

    ★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Running with Beto

    ★★

  • Emily Heller: Ice Thickeners

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Love, Romance & Chocolate

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Song of Parkland

    ★★★

  • Ray Romano: Right Here, Around the Corner

    ★★★½