Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Legion of Super-Heroes

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★★

  • You People

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Spoiler Alert

    ★★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Batman and Superman: Battle of the Super Sons

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Viking

    ★★★★★

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • My Policeman

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The End of Sex

    ★★½

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • No Bears

    ★★★

  • I Like Movies

    ★★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★½

  • Other People's Children

    ★★★½

  • Love Life

    ★★★★★

  • Good Night Oppy

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★½

  • Of an Age

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • One Fine Morning

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • When You Finish Saving The World

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Wheel

    ★½