Sort by

lee ray has logged 283 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Happening

The Happening

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
YOLO

YOLO

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry