RSS feed for nowseed
  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Arima

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Goya Murders

    ½

  • The Pregnant Tree and the Goblin

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • A Thief's Daughter

    ★★★½

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • While at War

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Eye for an Eye

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Father There Is Only One

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Zombi Child

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½