• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Godmothered

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Stand In

    ★½

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Supernova

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • AKA Jane Roe

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Pale Horse

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★