noyefrati has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Swim

How to Swim

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Idiots

The Idiots

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bracha

Bracha

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fraud

Fraud

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Ten

Ten

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 3 Rooms of Melancholia

The 3 Rooms of Melancholia

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Certain Women

Certain Women

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Camera

Camera

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alibi.com

Alibi.com

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Song One

Song One

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Xtreme

Xtreme

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secrets

The Secrets

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saving Shuli

Saving Shuli

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Chernobyl: Abyss

Chernobyl: Abyss

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Soul in the Eye

Soul in the Eye

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
14
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mirror

Mirror

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
O Dreamland

O Dreamland

1953
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Theorem

Theorem

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry