Sort by

Nadia has logged 19 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brazil

Brazil

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry