• Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • One Second

    ★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Plumber

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½