• Vikram

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Prehistoric Planet

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Dinosaurs: The Final Day with David Attenborough

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Rumble

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Godzilla vs. Hedorah

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Metal Detector Maniac

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fisher

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Drive My Car

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Out of Time

    ★★

  • The Korean From Seoul

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Churuli

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • The Sadness

    ★★★½

  • Finding Jesus

    ½

  • The Clockwork Elves

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Empty Man

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Empress of Darkness

    ★★★★

  • Gremlins: A Puppet Story

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Coming Out

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★½

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Awoken

    ★★

  • Behind You

    ★★

  • Shadowed

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Dolittle

  • Pinocchio

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★