Sort by

Nathan has logged 250 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Housewives of the North Pole

The Housewives of the North Pole

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry