• Not Okay

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★★

  • Rescued by Ruby

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Catwoman: Hunted

    ★★★

  • Home Team

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Four to Dinner

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Come from Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Cyrano

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far from the Tree

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★½