Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Producers

The Producers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trail to Oregon!

The Trail to Oregon!

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Friday

Black Friday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry