Sort by

nsargent has logged 215 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
What If

What If

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carousel

Carousel

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★½
Edit this entry  
24
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry