Nick has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Worth

Worth

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry