• The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Surviving Paradise: A Family Tale

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Against the Ice

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Home Team

    ★★½

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★★

  • The Green Planet

    ★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • True Story

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • Hellbound

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • The Shadow in My Eye

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Copshop

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • 9/11: Life Under Attack

  • Malignant

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Bull

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Last Mercenary

  • The Green Knight

    ★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • The North Water

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★