Sort by

black sidney prescott has logged 197 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rent

Rent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Justin Bieber's Believe

Justin Bieber's Believe

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lemon

Lemon

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Genius

Genius

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hole

The Hole

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heck

Heck

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mass

Black Mass

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry