Sort by

Jack has logged 36 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
Edit this entry  
26
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
Edit this entry  
24
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luck

Luck

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Edit this entry  
06
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
22
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★
Edit this entry  
11
The 355

The 355

2022
×
Edit this entry  
10
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry