• He's All That

    ½

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★

  • Death to 2020

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Eli

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Full Force

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★½

  • The Prodigy

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★½

  • Wounds

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Twisted Pair

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • The Perfection

    ★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★