Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Climb

The Climb

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
01
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
29
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★★
Edit this entry  
28
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Alexander

Alexander

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★
Edit this entry  
07
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Me Before You

Me Before You

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Edit this entry  
18
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
Edit this entry  
10
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Edit this entry  
05
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★½
Edit this entry