Numbercrunch has logged 608 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Boy and His Dog

A Boy and His Dog

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shadow of the Hawk

Shadow of the Hawk

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightwing

Nightwing

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mosquito the Rapist

Mosquito the Rapist

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sabrina

Sabrina

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cut and Run

Cut and Run

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Giallo in Venice

Giallo in Venice

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Case of the Scorpion's Tail

The Case of the Scorpion's Tail

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amazonia: The Catherine Miles Story

Amazonia: The Catherine Miles Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Evil

The Evil

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Life and Death of Peter Sellers

The Life and Death of Peter Sellers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cry of the Banshee

Cry of the Banshee

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diary of a Madman

Diary of a Madman

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Master of the World

Master of the World

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tower of London

Tower of London

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Worry Dolls

Worry Dolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
At the Devil's Door

At the Devil's Door

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Transfiguration

The Transfiguration

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tunnel

Tunnel

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
R-Point

R-Point

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dead or Alive: Final

Dead or Alive: Final

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bloodsuckers from Outer Space

Bloodsuckers from Outer Space

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Director's Cut

Director's Cut

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry