• Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Crosswalk

    ★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Dory Finding

    ½

  • Unparalleled Parking

    ½

  • To Fitness and Beyond

    ★½

  • The Marksman

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★½

  • Long Toast

  • Mank

    ★★½

  • I’m No Longer Here: A Conversation with Guillermo Del Toro & Alfonso Cuarón

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Plumber

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • New Order

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Uncle Tom

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • Capone

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • SCP-096

    ★★★½