Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Forgive Us Our Trespasses

Forgive Us Our Trespasses

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Edit this entry  
07
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★½
Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry