Sort by

BasedFred has logged 168 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Museo

Museo

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
17
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Crosswalk

Crosswalk

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
New Order

New Order

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nimic

Nimic

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Son

The Son

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
Parade

Parade

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★
Edit this entry