Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Relic

The Relic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Screamers

Screamers

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Maggie

Maggie

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
No Mercy

No Mercy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Battle of the Damned

Battle of the Damned

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Maria's Lovers

Maria's Lovers

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
The First Power

The First Power

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Death Before Dishonor

Death Before Dishonor

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★★★
Edit this entry  
12
Decoys 2: Alien Seduction

Decoys 2: Alien Seduction

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Decoys

Decoys

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

Mumsy, Nanny, Sonny & Girly

1970
×
★★★½
Edit this entry  
10
Slaughter in San Francisco

Slaughter in San Francisco

1974
×
★★★
Edit this entry  
09
The Ancines Woods

The Ancines Woods

1970
×
★★½
Edit this entry  
05
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Red Scorpion 2

Red Scorpion 2

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Red Scorpion

Red Scorpion

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
Breeders

Breeders

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Zombie Strippers!

Zombie Strippers!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Everly

Everly

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
Edit this entry