RSS feed for Nuno

Nuno has logged 18 entries for films during May 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
WIld Beasts

WIld Beasts

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Emanuelle in America

Emanuelle in America

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss

The Boss

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Contraband

Contraband

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Women Behind Bars

Women Behind Bars

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Italian Connection

The Italian Connection

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Torso

Torso

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oscenità

Oscenità

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rome, Armed to the Teeth

Rome, Armed to the Teeth

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent City

Violent City

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mark of the Devil

Mark of the Devil

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry