RSS feed for Nuno

Nuno has logged 122 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Room To Die

No Room To Die

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Exposé

Exposé

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Slumber Party

The Last Slumber Party

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hot Nights of Linda

The Hot Nights of Linda

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shock

Shock

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Commando Leopard

Commando Leopard

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Commander

The Commander

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Foxes

Mad Foxes

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Sensation

Top Sensation

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Exorcism

Exorcism

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Eugénie

Eugénie

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hanna D: The Girl from Vondel Park

Hanna D: The Girl from Vondel Park

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabid Dogs

Rabid Dogs

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kidnap Syndicate

Kidnap Syndicate

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ninja the Protector

Ninja the Protector

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Naked Violence

Naked Violence

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cat in the Brain

Cat in the Brain

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoot First, Die Later

Shoot First, Die Later

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Women's Prison Massacre

Women's Prison Massacre

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Commandos

American Commandos

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raise Your Hands, Dead Man, You're Under Arrest

Raise Your Hands, Dead Man, You're Under Arrest

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Achtung! The Desert Tigers

Achtung! The Desert Tigers

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape from the Cursed Arcipelago

Escape from the Cursed Arcipelago

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eagles Over London

Eagles Over London

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Code Name: Wild Geese

Code Name: Wild Geese

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A White Dress for Marialé

A White Dress for Marialé

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bullet for a Stranger

A Bullet for a Stranger

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Conspiracy of Torture

Conspiracy of Torture

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Syndicate Sadists

Syndicate Sadists

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Endgame

Endgame

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Caged Women

Caged Women

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Hunter

The Last Hunter

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry