RSS feed for Nuno

Nuno has logged 73 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Livid

Livid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malevolence

Malevolence

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Convoy Busters

Convoy Busters

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Streetfighter's Last Revenge

The Streetfighter's Last Revenge

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Streetfighter

The Streetfighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Occurred Last Night

Death Occurred Last Night

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tulpa - Demon of Desire

Tulpa - Demon of Desire

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Massacre in Dinosaur Valley

Massacre in Dinosaur Valley

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blastfighter

Blastfighter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Man from Deep River

Man from Deep River

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl in the Yellow Pajamas

The Girl in the Yellow Pajamas

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Noah

Noah

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bloodstained Shadow

The Bloodstained Shadow

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taste of Killing

Taste of Killing

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Day of the Cobra

Day of the Cobra

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry