RSS feed for Nuno

Nuno has logged 19 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Seasoning House

The Seasoning House

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Blood

The Last Blood

1983
×
Edit this entry  
24
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bell from Hell

Bell from Hell

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoot the Living and Pray for the Dead

Shoot the Living and Pray for the Dead

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Into the Grizzly Maze

Into the Grizzly Maze

2015
×
Edit this entry  
06
Provincia violenta

Provincia violenta

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Stay Dead

Lady Stay Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elysium

Elysium

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Amuck!

Amuck!

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Like Rabid Dogs

Like Rabid Dogs

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Edit this entry  
03
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Edit this entry