RSS feed for Nuno

Nuno has logged 146 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Barquero

Barquero

1970
×
★★★
Edit this entry  
05
Return of Sabata

Return of Sabata

1971
×
★★★½
Edit this entry  
04
Adios Sabata

Adios Sabata

1970
×
★★★½
Edit this entry  
03
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Dollar Between the Teeth

A Dollar Between the Teeth

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sabata

Sabata

1969
×
★★★½
Edit this entry  
27
And God Said to Cain

And God Said to Cain

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cjamango

Cjamango

1967
×
★★★
Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★
Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★½
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
First Strike

First Strike

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Police Story 3: Supercop

Police Story 3: Supercop

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
13
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
06
ManHunt

ManHunt

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Renegades

Renegades

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Traffik

Traffik

2018
×
★★½
Edit this entry