RSS feed for Nuno

Nuno has logged 67 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Don't Wait, Django… Shoot!

Don't Wait, Django… Shoot!

1967
×
★★★
Edit this entry  
13
No Way Out

No Way Out

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
White Dog

White Dog

1982
×
★★★
Edit this entry  
11
Gunfight at the O.K. Corral

Gunfight at the O.K. Corral

1957
×
★★★
Edit this entry  
10
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★
Edit this entry  
06
Provincia violenta

Provincia violenta

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Redeemer: Son of Satan!

The Redeemer: Son of Satan!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taste of Killing

Taste of Killing

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kill Them All and Come Back Alone

Kill Them All and Come Back Alone

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Legend of Hercules

The Legend of Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Contamination

Contamination

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Formula for a Murder

Formula for a Murder

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Inheritance

Deadly Inheritance

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hot Nights of Linda

The Hot Nights of Linda

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eugénie

Eugénie

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Commandos

American Commandos

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raise Your Hands, Dead Man, You're Under Arrest

Raise Your Hands, Dead Man, You're Under Arrest

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape from the Cursed Arcipelago

Escape from the Cursed Arcipelago

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Syndicate Sadists

Syndicate Sadists

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Possessed

The Possessed

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Help Me... I'm Possessed

Help Me... I'm Possessed

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Sky Full of Stars for a Roof

A Sky Full of Stars for a Roof

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arizona Colt

Arizona Colt

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nick the Sting

Nick the Sting

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry