RSS feed for Nuno

Nuno has logged 85 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shadows in an Empty Room

Shadows in an Empty Room

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Super Ninja

The Super Ninja

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lady Stay Dead

Lady Stay Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amuck!

Amuck!

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Like Rabid Dogs

Like Rabid Dogs

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Convoy Busters

Convoy Busters

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Streetfighter's Last Revenge

The Streetfighter's Last Revenge

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Streetfighter

The Streetfighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nine Guests for a Crime

Nine Guests for a Crime

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evilspeak

Evilspeak

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Foxes

Mad Foxes

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hanna D: The Girl from Vondel Park

Hanna D: The Girl from Vondel Park

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Naked Violence

Naked Violence

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Women's Prison Massacre

Women's Prison Massacre

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eagles Over London

Eagles Over London

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Code Name: Wild Geese

Code Name: Wild Geese

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bullet for a Stranger

A Bullet for a Stranger

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mad Bomber

The Mad Bomber

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knife of Ice

Knife of Ice

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heartbeat

Heartbeat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Jekyll vs. the Werewolf

Dr. Jekyll vs. the Werewolf

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vampires' Night Orgy

The Vampires' Night Orgy

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry