RSS feed for Nuno
  • Enter the Dragon

    ★★★★½

  • The Way of the Dragon

    ★★★★½

  • Creature from the Black Lagoon

    ★★★★½

  • Lone Survivor

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Desperado

    ★★★★½

  • Assassins

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Cast Away

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★½

  • Minority Report

    ★★★½

  • Insomnia

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • House of 1000 Corpses

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½