RSS feed for nunotm

nunotm has watched 18 films released in the 1970s.

  • Kramer vs. Kramer

    ★★★

  • Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★★

  • Alien

    ★★½

  • Apocalypse Now

  • Eraserhead

    ★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★½

  • Mirror

  • Belladonna of Sadness

    ★★★★

  • Fantastic Planet

    ★★★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★★★

  • Frenzy

    ★★★★

  • Solaris

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Murmur of the Heart

    ★★★★★

  • Claire's Knee

    ★★★★