RSS feed for nunotm

nunotm has watched 75 action films.

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Bumblebee

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Patient Zero

    ★★½

  • Extinction

    ★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

  • Rampage

    ★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Okja

  • Logan

    ★★½

  • Gantz:O

    ★★★

  • Suicide Squad

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Deadpool

  • Jurassic World

  • Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

    ★★

  • Southpaw

  • Godzilla

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Pacific Rim

  • World War Z

  • Man of Steel

    ★★½

  • After Earth

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

  • Lockout

    ★★

  • Transformers: Dark of the Moon

  • Green Lantern

  • I Am Number Four

  • Jackass 3D

  • Elite Squad: The Enemy Within

  • Inception

  • The Bounty Hunter

  • Kick-Ass

  • Avatar

  • Inglourious Basterds

    ★★½

  • Terminator Salvation

    ★★

  • X-Men Origins: Wolverine

  • Anacondas: Trail of Blood

  • Watchmen

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Hancock

  • Cloverfield

    ★★

  • Elite Squad

    ★★★★

  • Transformers

    ★★★

  • Tekkonkinkreet

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★½

  • Sin City

    ★★★½

  • I, Robot

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Terminator 3: Rise of the Machines

    ★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★½

  • Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★

  • X-Men

  • Gladiator

    ★★★½

  • The Road to El Dorado

    ★★

  • The Matrix

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Fallen Angels

    ★★★½

  • The Net

    ★★

  • Léon: The Professional

    ★★★½

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★½

  • Lock Up

    ★★★

  • Predator

  • Castle in the Sky